Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #399
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam,

(30-10-2015 22:27)SP3OSJ napisał(a):  Ja mam pytanie do Pawła bo nie wszystko jest dla mnie jasne. Czy STM zastopowany w DSP i w Kontrolerze to jest ten sam układ ze zwiększonymi peryferiami w wersji pin144. Inaczej mówiąc czy rezygnując z i tak nie wykorzystywanych peryferii w kontrolerze można po przeprojektowaniu PCB wsadzić tam wersje 100nozkowa z DSP? Nota układu wrzuciła wszystkie te wersje do jednego dokumentu. Jeden zasilany jest z 10MHz drugi z 16MHz, czy można wstawiać tam wyższe takty tak jak kiedyś w PC-tach zwiększało sie mnożniki by komputer szybciej pracował?

Arturze, tak rdzeń w jednym i drugim jest ten sam. Różnią się ilością wbudowanych peryferii. W tym projekcie nie da się w sterowniku zastosować tego samego modelu stm-a co w DSP. Nawet jak dostępny byłby kod żródłowy sterownika. Wynika to z tego, że ta wersja w obudowie 144 pin ma bardzo ważny blok - FSMC, którego nie ma w wersji 100 pin. Używany jest on w tym projekcie do sprzętowej komunikacji z LCD oraz pamięcią SRAM. Bez tego trzeba by programowo obsługiwać komunikację oraz generować sekwencje sygnałów potrzebnych do odczytu/zapisu/wyboru z i do pamięci/lcd.

Co do taktowania. Można bezproblemowo przetaktować układy, konfigurując odpowiednio wewnętrzne pętle PLL taktujące rdzeń oraz peryferia.

STM w sterowniku jest przetaktowany - gdzieś autor projektu o tym wspominał.

73 Paweł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2015 23:23 przez SQ8MVY.)
30-10-2015 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 30-10-2015 23:21
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości