Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #141
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Do prób zrobiłem cros pomiędzy TFT_7 a sterownikiem, całość skręcona na pośredniej płytce (foto_1). Wstępnie chciałem sprawdzić jak to będzie chodziło z tym dużym wyświetlaczem. Szkoda że panel dotykowy jest odwrotnie, nie bardzo chciałbym przerabiać wyświetlacz. Może uda nam się namówić kolegę R6DAN na wykonanie wersji pod ten model wyświetlacza. Dla mnie zaletą jest to, że ten model jest do kupienia w SP + gwarancja. Mój wyświetlacz jest identyczny jak Pawła natomiast Ryszarda wygląda na inny.

Klasyczny moduł sterownika pod TFT 5 cala (jakaś wcześniejsza wersja, foto 2). Wszystkie złącza umieściłem z jednej strony druku. Obudowa mojej pamięci jest OK ale przylutowanie jej klasyczną lutownicą na tym druku jest dość kłopotliwe, lepiej byłoby gdyby obudowa na druku była szersza. Na foto 3 widać, że pady praktycznie nie wystają poza obudowę pamięci.

Wiem o tym, że NRST nie jest potrzebny do programowania ale zerowanie procesora przydaje się podczas uruchamiania czy modyfikacji softu. Po co robić dodatkowe złącze J3 do resetu jak mamy wolny pin na złączu SWD. Najlepiej gdyby na drukach była kopia złącza SWD z Discovery.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Adam
21-06-2015 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP5FCS - 21-06-2015 20:10
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości