Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #917
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam wszystkich Kolegów Plesseyowców i niemniej Szanownych towarzyszących nam Kibiców,

Pragnę poinformować, że PCB poprawionej wzbudnicy do "Plesseya" oraz płytki do m.cz. według Kolego Henryka sp2jqr są już w kraju. Zgodnie z tym o czym wcześniej napisałem, natychmiast po powrocie sprawdziłem jakie są szanse na zamówienie profesjonalnie wykonanego layoutu mieszacza do obecnego projektu. Uzyskałem dobrą wiadomość, że wkrótce zaczynamy nad nim pracę . Jako pierwszy na warsztat zostanie wzięty mieszacz na układzie SL6440C. Kolega Piotr ma przygotować stosowny schemat oraz wytyczne dla osoby projektującej layout. Kolejny mieszacz nie został jeszcze wybrany ale ja postuluję aby to był projekt Kolegi Henryka sp2jqr. Pozostałoby nam wówczas jeszcze wykonanie mieszacza diodowego na SRA-1H, mieszacza Kolegi Rafała sq4avs i mieszacza na SD8901HD (kwartet mosfetów w jednej , metalowej obudowie) . Będzie sporo fajnego zajęcia. Pomysł na mechaniczą stronę TRx`a zakłada, że wszystkie alternatywne moduły (np. mieszacz, BPF`y , LPF`y i LO ) mają mieć ten sam standard gabarytów , mocowań i wyprowadzeń, tak by ewentualna ich zamiana była szybka i bezproblemowa. Mieszacze powinny mieć ten sam standard poziomów sygnałów wejściowych i wyjściowych oraz napięć zasilających.

Jeśli okaże się, że obecna konstrukcja nie będzie wymagać poprawek, to zajmiemy się opracowaniem jakiejś fajnej obudowy z ciekawym rozwiązaniem płyty czołowej. Jest to sprawa do dyskusji. W przypadku płyty czołowej możemy sięgnąć po materiały kompozytowe. Proponuję włókno węglowe i polimery z grupy epoksydów. Do takiego projektu potrzebny by był tylko 1 model, a później wykonuje się z tego formę i do woli powiela. Efekt może być ciekawy. Gdy Koledzy podzielą moją opinię, to wówczas zrobię projekt i w formie wirtualnej przedstawię na forum. Wydaje się, że na to mamy jeszcze sporo czasu. Wiele firm komputerowych stosuje podobne kompozyty do produkcji obudów laptopów. Wygląda to efektownie i można uzyskać ładne, przestrzenne efekty "przetłoczeniowe".

Pozdrawiam
Jerzy sp5rzm
08-02-2017 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 08-02-2017 20:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości