Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #713
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Wojtku,

Pewnie w końcu tak zrobię. Mam dwa PP9-A2-2R oraz jeden XF-9B . Na NWT- 7 sprawdzałem jakie są różnice w charakterystyce pomiędzy polskim, a niemieckim filtrem. Przy pomiarach stosowałem dopasowanie transformatorowe 2:6 na rdzeniach BN43-202 i z trymerami 30 pF. Przy dość prymitywnym sposobie pomiarów wyszło, że ten filtr PP9-A2-2R, który posiadam ma w porównaniu z XF-9B troszeczkę mniejsze tłumienie poza pasmem (o. 3 - 4 dB) oraz bardziej pofalowaną charakterystykę w paśmie przepuszczania. Przy okazji tych pomiarów zauważyłem jaką dużą rolę odgrywa izolowanie wejścia filtru od jego wyjścia. W moim przypadku było to ok. 10 dB. Zaintrygowany tym zjawiskiem postanowiłem zagłębić się w temat. W necie znalazłem artykuł o amatorskim badaniu filtrów PP9 . Aby praktycznie potwierdzić znalezione w necie informacje zbudowałem sobie ekranowany przyrząd i niebawem wezmę się za ustalenie tego wszystkiego co ma istotny wpływ na pracę filtru (bez ingerencji we wnętrze). Zapytam jednocześnie jaka jest maksymalna dynamika Waszych NWT`eków Szanowni Koledzy? Czy dobrze rozumiem, że dynamika jest w naszym przypadku ograniczona maksymalnym tłumieniem pomiędzy rozwartymi wrotami przyrządu?

Pozdrawiam serdecznie
Jerzy SP5RZM
16-08-2016 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 16-08-2016 20:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości