Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #693
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Piotrze,

Dzięki wielkie za Twoje uwagi. Wszystkie czynności, które opisałeś, a nawet wykonałeś są świetne i nie wymagają poważniejszych zmian w dotychczasowej płytce wzbudnicy. Teraz jak wiesz są już rozpoczęte kolejne prace przy rozwinięciu/udoskonaleniu poprzedniego projektu i dlatego poprosiłem wszystkich Kolegów o jakieś uwagi dotyczące możliwości i celowości zmian w torze IF. Kolega Henryk niedwuznacznie stwierdził, że dodatkowy kwarcowy filtr przed demodulatorem(?) by się sprawdził. Kolega Janusz zauważył, że filtry LC na wyjściach SL612C zawęziłyby pasmo. Ty optujesz za drugim PP(-A2-2R. Przypuszczam, że niewiele osób z naszego grona osobiście podobne rozwiązania sprawdziło. Najlepiej byłoby to spraktykować ale trzeba mieć jakąś wyjściową pozycję. Dla mnie nie jest jasne , w którym miejscu ma pracować drugi kwarcowy filtr. Czy jeden za drugim, przedzielony jednym tranzystorowym stopniem, czy ten dodatkowy filtr dać po drugim stopniu IF (SL612C) ?Ostatecznie, gdyby była jakaś klapa, to wykona się co najwyżej kolejne PCB. Na szczęście mogę sobie tutaj trochę dywagować, bo nie aspiruję do poziomu znawcy tematu i jak się z czymś wygłupię, to raczka nie spiekę Smile .

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy SP5RZM
14-08-2016 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 14-08-2016 10:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości