Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 654
Dołączył: 13-01-2015
Post: #587
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Wojtku,..... jestem zwolennikiem prostych, skutecznych rozwiązań. Jeśli CW w Plesseyu ma być tylko możliwą emisją do pracy to wystarczy dać filtr CW po stronie m.cz. Jest wiele rozwiązań i bardziej i mniej nowoczesnych. Ja mam np. zewnętrzną przystawkę na układach MAX do zwężania płynnego pasma m.cz. od góry oraz drugą - filtr pasmowy m.cz. CW na 3 x uA741. Efekt praktycznie taki jak filtr kwarcowy CW, pomijając inne mankamenty np. działania układu automatyki. Nadajnik wprost z syntezy DDS to super rozwiązanie bo odpada mieszania sygnałów i jest od razu kluczowanie CW z poziomu układu syntezy. Nie trzeba nic ingerować w płytkę Plesseya.
Elecraft robił też tak swoje pierwsze układy,.... były to TRX CW, a od K2 z dodatkową płytką SSB. SSB było dodatkiem do TRX CW.

Odwróćmy sytuację, robimy płytkę SSB, CW można zrobić na tej płytce jako opcja w różnych wariantach... TX - CW można choćby zrobić jako generator m.cz. 800 Hz na torze mikrofonowym..... to jest rozwiązanie na poziomie prymitywnym, ale też działa.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
12-12-2015 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 12-12-2015 20:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości