Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #585
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy,

Jakoś wcale mnie nie przeraża skala wyzwań jaką Kolega Henryk podejmuje. Więcej, bo to mnie nawet bardzo cieszy. Pozwólcie, ze przytoczę Wam krótką , autentyczną historyjkę z okresu gdy uprawiałem wyczynowe żeglarstwo.

Zabezpieczeniem w sprzęt dla żeglarzy trudniło się w latach 70 ubiegłego wieku kilka firm. Z reguły były to wówczas dosyć liche konstrukcje, nie wytrzymujące konkurencji zachodnich producentów. W warszawskim AZS zawiązaliśmy maszoperię i pod wytyczne naszych polskich mistrzów zaczęliśmy pracować nad nowymi kadłubami do Finn`a, Horneta i OK`i . Początkowo szło nam dosyć opornie ale wiedzieliśmy do czego zmierzamy. Powstawały kolejne wersje i ostatecznie nasze łodzie uzyskały niezwykłe wręcz parametry. Zaczęliśmy się ścigać ze światową czołówką, a nawet z nimi wygrywać. Żadna z osób nie była chemikiem, a nawet inżynierem. Mieliśmy tylko cel i potrafiliśmy ocenić końcowy efekt. Konkludując mogę stwierdzić, że w mojej opinii często zaawansowany amator ma większe szanse na osiągnięcie sukcesu aniżeli fachowiec z branży, który pracuje wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko z powodu determinacji i olbrzymiego entuzjazmu amatorów.

Sądzę , że z naszymi radiowymi konstrukcjami jest podobnie. Teraz wykonamy sobie na szybko wersję uproszczoną, a gdy pojawi się projekt bardziej zaawansowany będziemy wszyscy lepiej przygotowani do jego realizacji.

Pozdrawiam
Jerzy sp5rzm
12-12-2015 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 12-12-2015 17:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości