Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 659
Dołączył: 13-01-2015
Post: #584
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Dziękuję Wojtku za twoją opinię, co potwierdza że koncepcje układu nawet z przed wielu lat, nieźle konkuruje ze współczesnymi rozwiązaniami. Co do CW w transceiverach z filtrami SSB/CW w p.cz. to sprawa nie jest tak prosta, jestem telegrafistą i brak CW w TRX też mnie nurtuje. W płytce Plesseya chodzi o to, że była projektowana pod SSB. Przy dodatkowej opcji CW, należało by w odbiorniku dodać drugi filtr wąskopasmowy, albo zamiennie z filtrem SSB albo jako kolejny filtr np. koniec p.cz., trzeba przełączać BFO, w nadajniku natomiast również trzeba by znów przełączać BFO i zrobić układ rozrównażania mieszacza. CW w trx SBB zaczyna komplikować bardzo układ. Jest oczywiście opcja nadawania CW wprost z syntezy częstotliwości, co uprasza TX.... takie rozwiązania już stosowałem. Niestety mnogość rozwiązań SSB/CW prowadzi do zindywidualizowanego podejścia,... co komu pasuje. Te powyższe problemy sprawiały, iż w ostatnich czasach pojawiło się mnóstwo konstrukcji, ale były to konstrukcje tylko CW lub tylko SSB....

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
12-12-2015 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 12-12-2015 17:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości