Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #581
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy,

Wobec tak poważnej deklaracji wypada mi tylko podziękować Koledze Henrykowi w imieniu wszystkich tych, którzy chcą budować takie urządzenie. Przedstawiony przez Kolegę Henryka plan jest bardzo szlachetny i zarazem niezwykle atrakcyjny, ze względu na olbrzymie Jego doświadczenie. Wcześniej nową płytkę zdeklarował się zaprojektować Kolega Adam SP5FCS. Oczywiście w ramach swojego wolnego czasu.

Jeśli chodzi o mnie, to doświadczonej osobie, która by chciała przetestować płytkę Kolegi Henryka mogę również coś bezpłatnie zaofiarować, np. zestaw układów scalonych Plessey do nowej wzbudnicy. To może być mały wkład początkowy.

Wypada mi dodać, że prostszą i wolną od poprzednich błędów wersję naszej wzbudnicy, dla mniej wymagających Kolegów stworzył Kolega Piotr SP9LVZ. Jemu też osobiście i w imieniu naszej grupy dziękuję. Będziemy mogli budować równolegle obie wersje.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy
Kiedyś składałem i z powodzeniem pracowałem na firmowym opracowaniu wzbudnicy Plessey`a. Może ta wersja byłaby dobra do modyfikacji ?
W torze Tx jest dodatkowy wzmacniacz na SL610C, a w odbiorniku o jeden stopień na SL612C p.cz. więcej.


Załączone pliki
.doc  Plessey exciter.doc (Rozmiar: 174.5 KB / Pobrań: 557)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 22:21 przez bolanren.)
09-12-2015 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 09-12-2015 21:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości