Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 659
Dołączył: 13-01-2015
Post: #369
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam wszystkich na początku tygodnia, Mietku ja mam wlutowane przy SL6270 te rezystory R32 i R29 zgodnie ze schematem. Wpływają one na wzmocnienie układu SL, u mnie wysterowanie z mikrofonu jest poprawne. Jak zauważyłeś na filmie nadawałem z wkładki W66. Plessey jest z przed 35 lat - to i mikrofon do prób musi być z tamtych czasów Big Grin. Te rezystory można dobrać w zależności od wysterowania z użytego mikrofonu. Układ ma wewnętrzną automatykę wzmocnienia, więc nie bardzo jest jak regulować potencjometrem, trzeba to dobrać najlepiej na stałe. Ja nie lubię dużej kompresji sygnału mikrofonowego bo ma nieładne brzmienie (spłaszcza sygnał). Do dx-ów lepiej podbić trochę wyższe tony można to zrobić poprzez inną korekcję. Docelowo będę miał inny mikrofon, więc nad tymi elementami jeszcze popracuję. Należało by też zwrócić uwagę na kondensator równoległy do R32 - C47 bo wpływa on na pasmo przenoszenia od strony górnych częstotliwości (na dx-y) i tez można go dobrać (np. zmniejszyć wartość dopasowując do pasma przenoszenia mikrofonu). Jeśli się używa mikrofonu niesymetrycznego tylko na jedno wejście In+, to wejście In- trzeba zewrzeć do masy (najlepiej na stałe).
Ja w tej chwili zabrałem się za kończenie mojego nowego trx CW, żeby być gotowy na koniec kwietnia na zawody CW, więc chyba Plessey trochę poczeka do końcowego montażu do obudowy.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 18:01 przez SP9LVZ.)
23-03-2015 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 23-03-2015 18:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości