Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #347
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam wszystkich Kolegów "Plesseyowców" i towarzyszących nam Kibiców,

Jeśli mi będzie wolno zabrać głos w sprawie ewentualnych zmian w kolejnej edycji płytki z bazą układów SL , to mogę jedynie zauważyć, że składanie obecnej wersji wzbudnicy, ze strony tych, którzy to robią może spełnić wiele różnych oczekiwań. Są wśród nas doświadczeni hobbyści - elektronicy, są dociekliwi eksperymentatorzy oraz tacy Koledzy, którzy zwyczajnie chcą sobie złożyć prosty i dobrze działający układ TRX.

Myślę , że wszyscy mogą tu znaleźć swoje spełnienia. Aby tak się stało najlepiej by było gdyby powstało kilka następnych wersji PCB: pierwsza bardzo prosta uwzględniająca poprawki na obecnej, druga udoskonalona w przedyskutowanym na forum zakresie, oraz trzecia mająca charakter modułowy (pomysł Adama SP5FCS). W tej trzeciej można byłoby swobodnie eksperymentować.

Pozdrawiam
sp5rzm Jerzy
(18-03-2015 2:05)SP5HBT napisał(a):  
(18-03-2015 0:42)SP1UJB napisał(a):  Cały czas IP3 drogi kolego.

No tak IP3.

Ale w wykonaniu płytki wg G4CLF w starym (przewlekanym) i wg Jerzego SP5RZM nie ma co oczekiwać IP3 lepszego niż +7dBm
Mieszacz wysokopoziomowy też niewiele zmieni bo poszczególne kawałki układu od wejścia przez filtr ido wzmacniacza f. pośredniej sporo sygnału przepuszczą bokiem.

Decydując się na wykonanie kolejnej kopii układu G4CLF nie chcę dogonić
parametrami profesjonalnych układów wg najnowszych zdobyczy techniki
ale powielam prosty i mały układ do zabawy bo duże klocki już mam.
Może następne wersje płytki pozwolą na poprawę parametrów ale obawiam się, że to już nie będzie konstrukcja tego typu i raczej nie do powielenia przez amatorów bez zaawansowanej wiedzy i przyrządów pomiarowych.

W sumie podoba mi się podejście Piotra SP9LVZ. Zrobił i ma bez specjalnych badań układowych i usprawnień chodzące urządzenie.

Moje jeszcze troszkę poczeka bo nie mogę znaleźć filtrów na wejście. Schowałem aby się nie zgubiły.

Mietku,

Szukaj w lodówce Smile

Pozdrawiam serdecznie
Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2015 12:00 przez bolanren.)
18-03-2015 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 18-03-2015 10:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości