Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #333
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy,

Zapytam naiwnie czy mierzony układ w stanie statycznym będzie miał takie same parametry jak podczas zasilania go napięciem? Konkretnie chodzi mi o rolę tranzystora J310 w procesie transformacji . Piotr wspominał o tym, że zamierza poddać swój rewersyjny wzmacniacz próbie "ognia i wody" ale chyba żal mu było fajnie działającej płytki i wcale mu się nie dziwię.

Pozdrawiam
Jerzy


(17-03-2015 19:18)SP9LVZ napisał(a):  
(17-03-2015 19:00)SQ4AVS napisał(a):  A jak przedstawiają się zniekształcenia wnoszone przez wzmacniacz? Mam dość duże wątpliwości czy przy bezpośrednim podłączeniu źródła do masy wzmacniacz będzie liniowy. Impedancja to nie wszystko, oczywiście wymiana diod na bar-y 64 tylko pomoże.

Ja mam układ zmieniony i w źródle jest rezystor 33 ohmy i równoległe 10 nF do masy, tak jak w identycznym układzie w TRX wg. PA0DKO. Do tego jest zwykły J310 nie MM, mniej się grzeje i powinien lepiej pracować przy dużych sygnałach. Dla porównania warunków pytałem Wojtka dodatkowo jaki układ transformacji zastosował.

Piotrze,

Czy mógłbyś nam "wkleić" schemat tego tego rozwiązania, które masz u siebie? Jak Rafał zauważył charakterystyka impedancji wzmacniacza w funkcji częstotliwości nie jest równomierna. Ciekawe czy jest to wynik nieliniowej pracy analizatora czy też J310? Chyba przełączające diody nie mają w tym wielkiego udziału? Swoją drogą, w sytuacji gdy mamy już czym mierzyć, to można pokusić się o wykonanie pewnych eksperymentów. Jest jakieś odniesienie do uwag zawartych w podobnych, rosyjskich opracowaniach oraz w tym, o którym Piotr napisał (PA0DKO ).

Pozdrawiam
Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 20:24 przez bolanren.)
17-03-2015 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 17-03-2015 20:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości