Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #300
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(14-03-2015 15:57)SP9LVZ napisał(a):  
(14-03-2015 14:55)bolanren napisał(a):  Rafale,

Wielkie dzięki za "klucz" do klucza. Pewnie narażę się teraz na tytuł zasłużonego dyletanta ale zadam naiwne pytanie, do czego służy ten T2- cyfrowy tranzystor? Jak się go steruje?

Pozdrawiam
Jerzy

Układ jest rewersyjny, bo taki jest potrzebny do układu Plessey'a, stąd ten klucz elektroniczny HMC by przełączać sygnały TX/RX i do tego potrzebny jest ten tranzystor by sterować kluczem,.... mam jednak pewne wątpliwości co do schematu, bo wg. mnie tranzystor powinien mieć rezystor szeregowo z bazą, bo 8V wprost na złącze B-E przepali złącze..., a i MHC ma katalogowo zasilanie do +7V,.... a typowo +5V,...

jeśli taka propozycja zmiany układu wzbudnicy była by omawiana na poważnie to ja bym przemyślał ten układ, dał dwa klucze i drugi GALI w kierunku TX, tak jak teraz działa J310 w dwie strony bo niestety sygnał SSB TX po mieszaczu nie jest za duży,..

Nie wiem czemu chcecie na siłę "wykopać" tego J310 z układu, u mnie sprawuje się dobrze, na dolnych pasmach właściwie trzeba by włączać wieczorem nawet tłumik antenowy, na górnych przydał by się jednak przedwzmacniacz,... myślę że pomiędzy mieszaczem a filtrem nie ma co przesadzać ze wzmocnieniem bo filtr też ma ograniczone możliwości przenoszenia sygnału pod względem jego napięcia.
Szanowni Koledzy,


No i potwierdza się to o czym wcześniej pisał Piotr, czyli że wpierw analizuje architekturę danego elementu, a później wchodzi w dyskusję. Niestety ja mam skłonność do czynienia odwrotnie. Sad Teraz zacznę robić tak jak Piotr. Przeanalizowałem działanie układu zaproponowanego przez Rafała. Wystarczyło dokładniej pooglądać dane dotyczące kluczy i wzmacniacza. Piotrek mnie nauczył czegoś co wydaje mi się być Jego sukcesem, bo w moim wieku wiedzę przyswaja się raczej niechętnie..

Pozdrawiam
Jerzy
14-03-2015 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 14-03-2015 19:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości