Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #276
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(12-03-2015 13:19)SP9LVZ napisał(a):  Ja na tym etapie też bym proponował nie przejmować się na razie tym dopasowaniem mieszacza,... Układ ze wzmacniaczem rewersyjnym na J310 wg. mnie jest wystarczający. Reszta to drobne szczegóły. Myślę, by uruchomić do końca cały TRX, a później ew. testować inne modyfikacje.
Ja widać fachowcy od K2, jakoś specjalnie to tematu nie podeszli, a niby super część odbiorcza wg. ARRL. Tu trzeba przyznać, że skupili się bardziej na VFO i zrobili pętlę PLL sterowaną z DDSa. Jak z tego wynika, wg. nich czystość sygnału z VFO jest ważniejsza niż dopasowanie mieszacza.

Piotrze,

Nic dodać nic ująć ale jak wcześniej już napisałem przyjemnie byłoby wiedzieć jak to jest.. I nic więcej. Też jestem za tym, by wpierw poskładać wszystkie wzbudnice lecz jakiś chochlik szepce do ucha: nie rób tego za szybko, znajdź jakiś pretekst, by sprawę opóźnić..

Pozdrawiam
Jerzy


Z rzeczy całkiem przyziemnych, to chciałbym podpowiedzieć, że od Kolegi Waldemara otrzymałem tajną informację o tym, że dobre przełączające diody PIN, o symbolu "BA682" , do rewersyjnego wzmacniacza na J310, można kupić na warszawskim "Volumenie", w pawilonie nr. 44, w firmie "RCS Elektronik".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2015 16:14 przez bolanren.)
12-03-2015 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 12-03-2015 16:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości