Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wytyczne przy projektowaniu obudowy
SQ8LUY Offline
michal
**

Liczba postów: 77
Dołączył: 01-07-2009
Post: #6
RE: wytyczne przy projektowaniu obudowy
Robert, Artur, dziekuję za okazaną pomoc! Nie przesadzę ani trochę mówiąc że każda przekazana tu informacja jest istotna z punktu widzenia ciągle początkującego konstruktora.

Wasze ciekawe odpowiedzi sprowokowały mnie do kolejnego pytania Smile


7. Współosiowość gniazd
Czyszcząc parę dni temu stary oscyloskop Tektronix, zauważyłem piękny (sic!) sposób łączenia płytek kablami koncentrycznymi. Na powierzchni płytki jest wlutowane malutkie gniazdko, a na końcu kabla malutka wtyczka.
Do tej pory takie połączenia widywałem tylko jako proste luty, w których daleko było od zachowania współosiowości.

Remontując niedawno miernik Zopan PFL34 znalazłem przykład gniazd z dodatkowym ekranem (wybaczcie jakość tego zdjęcia, ostrzyłem obiektyw na płytkę).
Górne gniazdo BNC z widoczną od środka metalową osłonką jest oznaczone 10-160MHz. Dolne BNC, bez osłonki, w najzwyklejszy sposób lutowane, oznaczone jest 10Hz-50MHz.

Czy wiecie od jakiej częstotliwości współosiowość takiego gniazda/wtyczki zaczyna być ważna? Firma Zopan sugeruje mi że od 50MHz w góręWink

Albo inaczej, mając generator/zewnętrzne-vfo pracujące na kilku MHz, to czy warto standardowe gniazdo BNC uzupełnić o amatorski ekran od wewnątrz?

Pozdrawiam
michal


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2009 19:10 przez SQ8LUY.)
29-09-2009 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: wytyczne przy projektowaniu obudowy - SQ8LUY - 29-09-2009 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości