Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosta homodyna dla początkujących
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #25
RE: Prosta homodyna dla początkujących
Krótko, bo muszę jechać, jak wrócę, to spróbuję dłużej :-)

1. obwód wejściowy (przynajmniej ten, który ja liczyłem do pierwowzoru) był celowo liczony na 1,5k żeby był dopasowany do ne602 natomiast od strony anteny ma transformację w dół do 50 ohm.

2. liczenie filtrów w m.cz na 250 omów to wg mnie błąd - ale można go łatwo wyeliminować.

3. operacyjne do poprawki

4. oczywiście masz rację, że filtrów nigdy dosyć ale chciałbym uprościć konstrukcję do AKCEPTOWALNEGO minimum. To nie jest (z założenia) radio o wyczynowych a nawet przyzwoitych parametrach. ;-) Samo wsadzenie ne602 powoduje, że będzie co najwyżej do zaakceptowania jako "moje pierwsze radio". Cały czas mnie kusi filtr na głowicy

5. Zapomniałem - z punktu 4 wynika, że nie przejmowałbym się wzmacniaczem m.cz i wsadził tam typowy lm386. Wg mnie po odszumieniu go troszeczkę i nie przeginaniu ze wzmocnieniem jest do zaakceptowania. kosztuje 80groszy i jest w każdym sklepie.

6. Może nie warto kombinować, tylko zrobić pcb do tego:
http://www.arrl.org/files/file/Technolog...hb3037.pdf

Po uruchomieniu (3 dni temu) SP5QU na płytce uniwersalnej i stwierdzeniu, że działa tak źle jak układ pozwala pooglądałem sobie stare qst, w1fb i trochę ruskich "radii". Jest masa fajnych projektów, dlatego szukam wariantu w którym ilość punktów lutowniczych jest policzalna ;-)

@BMP - Dzięki za uwagi
@VZX - dzięki za schemat i pretekst do uwag :-)

Może coś z tego zrobimy :-)
73
29-07-2013 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosta homodyna dla początkujących - SP9MRN - 29-07-2013 19:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości