Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KiCad - wspomaganie projektowania
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #57
RE: KiCad - wspomaganie projektowania
Witam
Czy ktoś robił przesiadkę z poprzedniej wersji KiCad'a na nowszą? Ja tak i przyznam szczerze miałem ochotę wyrzucić komputer przez okno. Wiele razy.
Znowu nie zgadzają się nazwy bibliotek. Dlaczego ktoś kto wypuszcza release robi np. z RESISTORS_THROUGHTHOLE bilbiotekę o nazwie RESISTORS_THT (albo odwrotnie, to przykład). To samo z kondensatorami. Nie zgadzają się nazwy footprintów nawet w ramach tych bibliotek. Nie ma modeli 3D do tych bibliotek (a w poprzedniej była), a jak są to pod inną nazwą. Jakiś pacan (przykro mi ale to mnie najbardziej wkurzyło bo jestem programistą) zostawił (w wersji RELEASE!) ścieżki do bibliotek wskazujące na jego katalog domowy.
Miesiąc temu przystąpiłem do rysowania PCB do Fuku (druga iteracja) i ponieważ zmieniłem komputer, zainstalowałem nowszą wersję. Jestem pewien że na starej instalacji nie miałem żadnych dodatkowych bibliotek a już na pewno nie z tych standardowych, jedynie kilka elementów które sam narysowałem. Tydzień zajęło mi doprowadzenie nazw footprintów do stanu używalności, oczywiście rysowanie i ustawianie zacząłem od zera, tylko schemat został.

Rada więc do użytkowników KiCada - jeśli nie macie już otwartego projektu - spróbujcie z innym softem, może was nie przyprawi o siwiznę. A jeśli macie, pod żadnym pozorem nie zmieniajcie wersji!! Działa - nie dotykaj.
22-05-2017 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: KiCad - wspomaganie projektowania - SQ5KVS - 22-05-2017 10:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości