Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KiCad - wspomaganie projektowania
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,004
Dołączył: 26-09-2012
Post: #40
RE: KiCad - wspomaganie projektowania
Muszę spróbować, choćby z ciekawości, jak ten autorouter działa. Ale - prawdopodobne -trzeba mieć kompletną poprawną netlistę. Ja już w wersji finalnej (w PCBNew) trochę pozmieniałem - choć głównie są to dodatkowe złącza (pin_array_..) itp..
Da się uaktualnić netlistę z PCBNew do EEschema? Nie widzę opcji eksportu (tylko import).

Już wiem, co mnie strasznie wkurza. Mój schemat postępowania - EESCHEMA -> numerowanie -> kontrola reguł -> generowanie netlisty -> CvPcB. Wybieram footprinty. I niby jest ok.
Teraz wracam do EEschema. Coś zmieniam, przenumerowuję elementy (może tego nie robić). I znów -> kontrola -> CvPCB. A tu się okazuje, ze atmega zamiast podstawki dostała footprint z kondensatora, kondensator z diody, i wszystko jest jakoś pop..sute. Teraz muszę przeglądać całą listę w CvPCB, co jest co, i jaki footprint. I tak w kółko Smile

Nie wiem, czy myli się EEScheme na etapie eksportu netlisty (czy innej listy którą bierze CvPCB) czy CvPCB coś źle generuje, co potem importuję e EEschemie..



Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 16:33 przez SQ5KVS.)
17-01-2014 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: KiCad - wspomaganie projektowania - SQ5KVS - 17-01-2014 16:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości