Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #133
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Witam!

Karol, dziękuję za sugestie. Niestety, nie pomógł kondensator 470uF wprost na zaciskach zasilania modułu Si :-(
Nad rezystorem w obwodach impulsatora muszę pomyśleć później bo na razie najważniejszym problemem jest zrywanie synchronizacji wewnętrznej pętli PLL układu Si lub też zmiana współczynników podziału częstotliwości.

Przyjąłem u siebie częstotliwości pętli PLL 900MHz. Wszystkie sygnały generuję z tej samej pętli. Jeśli nie zmieniam częstotliwości odbioru to nie ma problemu, wszystkie częstotliwości są ok. nieskończenie długo. Kiedy zaczynam przestrajanie pierwszej heterodyny (pozostałe dwie częstotliwości są stałe) wtedy w losowym czasie (od kilku sek. do kilku minut) następuje kompletne rozstrojenie układu Si. Zwykle zamiast sygnału BFO - 11.0592 mam niecała połowę a pozostałe częstotliwości również są inne tak jakby częstotliwość pętli się zmieniła albo raczej zmieniły się współczynniki podziału i generator działa na zupełnie niewłaściwych częstotliwościach.
Jak zastosuję przy przestrajaniu reset pętli PLL to nie mam tego efektu ale za to stuki przy odbiorze są straszne.

Spróbuję przenieść stałe częstotliwości drugiej heterodyny i BFO na drugą pętlę a pierwsza heterodyna będzie sterowana z pierwszej pętli i zobaczę czy to pomoże. W planie mam też sprawdzenie jak to działa u innych ale zacznę od łatwiejszego ;-)

L.J.
22-03-2020 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 22-03-2020 21:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości