Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #111
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
witam Leszku,
widze ze w temacie uBITx-a sie juz sporo dziejeSmile

A ja mam kilka pytan odnosnie DDS-a na AD9833 - zmontowalem wszystkie wymagane elementy (plytke zaprogramowana ktora mam od Ciebie uzupelnilem):
1. Zasilanie powinno byc 12V lub przynajmniej ok. 8V i podane na pin J14?
w ten sposob caly uklad DDS-a bedzie zasilony, tak?
2. J5 to +5V - czy stad moge zasilac jakies uklady wymagajace 5V czy tez tutaj powinno byc podane napiecie 5V np.
3. Obok J5 zdaje sie powinno byc 12V <?> - pytanie jak wyzej - podac tutaj 12V czy jest to zrodlo napiecia?
Do czego moge wykorzystac te PIN-y +5V i +12V?
4. Pod ostatnim przyciskiem z prawej jest Fout czyli stad biore zrodlo sygnalu DDS-a (VFO) do np. DCR Polyakova czy Twojego DC Transceiver'a.
5. Do czego sluzy zlacze J3? (signals) - co z tym mozna zrobic? Zapewne sa tu przewidziane dodatkowe funkcjonalnosci?
6. PIN J8 czyli Audio IN (np. wyjscie audio ze stopnia m.cz. DCR Polyakova) by moc sluchac na glosniczku.
7. PIN J10 to wyjscie do glosniczka (gniazda stereo/mono by moc sluchac na sluchawkach lub glosniczku).
8. Chcialbym wgrac najnowszy soft do Atmegi - ktore PINy sa do tego przewidziane (J1 i J2?).
9. Ktore zwory mam ze soba zewrzec zeby np. podlaczyc do Polyakova a ktore do Twojego DC Trx-a?

Zalaczam zdjecie zmontowanego DDS-a oraz programator USBasp jaki posiadam.
İmage
İmage

dzieki za wyjasnienia PIN-ologiiSmile

p.s. jak sie uda uruchomic tego DDS-a to nastepny krok, wsadzic go w obudowe. Potem nastepny DDS pod SI5351 do uBITx-a.
W>
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2020 15:56 przez SQ8GUO.)
06-03-2020 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SQ8GUO - 06-03-2020 15:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości