Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #79
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Witam!

Dokopałem się do elementów i samego transceiver-a i mam dwie wiadomości: jak zwykle w takich przypadkach dobra i złą ;-)

Zacznę od dobrej, mam komplet płytek do urządzenia ale tu musi się jednocześnie pojawić i zła wiadomość: płytki obwodów mają błędy :-(

Na załączonych zdjęciach widać transceiver w dniu dzisiejszym - wyjąłem, pewnie do jakiś testów, generator VFO ale pewnie jak pokopię dalej to i na niego natrafię.

İmage

Na kolejnym zdjęciu widać płytkę urządzenia, płytkę na obwody pasmowe i kilka płytek samych obwodów pasmowych.

İmage

Trzecie zdjęcie pokazuje jaki błąd zrobiłem na płytkach: źle zaprojektowałem wyprowadzenia przekaźnika dlatego płytki wymagają nieco wysiłku zwanego "rzeźbieniem w laminacie" aby właściwie podłączyć przekaźniki.

İmage

W ten sposób, z prostej na początku sprawy, zrobiło się znacznie trudniejsze zadanie bo zamiast walczyć z montażem, na początek trzeba będzie powalczyć z nacinaniem druku :-( .
Dodatkowym utrudnieniem przy montażu jest brak solder maski i zapewne nie raz musiałbyś używać "sposobu" aby usunąć zwarcie ścieżek. Jeśli nie masz wprawy w lutowaniu to może to być droga przez mękę.

Proszę więc o decyzję, czy mimo wszystko chcesz podjąć się tego zadania a wtedy wyślę Ci płytki.
Mam natomiast propozycję aby zacząć sprawę od nowa. Jak wspominałem wcześniej, zakupiłem generator AD9833 i dla niego zaprojektuję zintegrowaną z wyświetlaczem i impulsatorem płytkę VFO do której będzie można dołączyć płytkę odbiornika (schemat do uzgodnienia) z obwodami wejściowymi dołączanymi poprzez styki lub przełączanymi przekaźnikiem (do uzgodnienia).

Przy okazji pochwal się swoimi postępami w pomiarach podstawowych obwodów rezonansowych za pomocą sprzętu, który pokazałeś.

L.J.
02-10-2019 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 02-10-2019 16:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości