Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #76
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
czesc Leszku,
Cytat:jak robi się kalibrację i jak się wykonuje podstawowy pomiar transmisyjny w przypadku NWT500
dzieki za opisanie zasady kalibracji oraz zasady pomiaru obwodow wejsciowych. Przydadza sie jak bede montowal Twoje urzadzenieSmile
jak skalibrowac NWT502 mam opisane i nawet na forum dekade temu problem byl opisywany, takze z tym dam sobie rade.
Natomiast jak wykonac pomiar transmisyjny tzn. rozumie tutaj pomiar czestotliwosci w.cz. wbudowana sodna AD8307, to poszukam w necie, moze cos znajde, o ile ktos zdazy sie podzielic taka informacja tutaj.
Tak sie tylko jeszcze na glos zastanawiam czy skoro w NWT jest wbudowana sonda na AD8307 [sprawdze w zalczonej dokumentacji - mam cala plytke zrodlowych danych i softu] do freq. ponizej 100MHz, to moge nia mierzyc sygnaly w.cz. bezposrednio z Wyjscia (HF Ausgang) kawalkiem przewodu np. RG58 czy tez musi byc jeszcze analogowa sonda w.cz. na GD507 (lub DG507 - dioda germanowa)? Rozumie tez ze przy stopniach koncowych mocy moze byc potrzebne stosowanie dodatkowo tlumikow coby nie uszkodzic urzadzenia wysokimi napieciami. Dodatkowo zdaje sie trzeba jeszcze zastosowac ktoras z tych przystawek (Reflexionsmesskopf czy jakos tak). Musze dobrze pogrzebac w ksiazce (po niemiecku, eh!) ktora dostalem razem z urzadzeniem. Jest to ogolna ksiazka jak sie mierzy VNA, ale przebrnac przez nia (terminologia!) to glowa boli. Po polsku nie jest to takie oczywisce, ale! Jedziemy dalej.
Dzieki jeszcze raz.
To ja juz na spokojnie czekam na info w sprawie plytek. Do uslyszenia!
W>
16-09-2019 0:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SQ8GUO - 16-09-2019 0:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości