Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #74
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
witam Leszku,
dzieki za odpowiedz i ciesze sie ze sie znalazl komplet plytek. Wydaje mi sie ze plytek do Generatora nie potrzebuje bo jest on wbudowany w NTW500 i MAX-a, ktore posiadam.
Moja 20 letnia frustracja w kopiowaniu urzadzen chyba siegnela zenitu, a poniewaz nie szykuje mi sie urwanie glowy w pracy (jak sie wczoraj okazalo) to chcialbym jesien, zime poswiecic na konstrukcje, stad Twoja oferta i Jurka jak najbardziej sie nadajaSmile
Adres i nr tel. wyslalem Ci juz pare dni temu. Napisz jakie koszty a ja bede gromadzil czesci. Twoj projekt jest o tyle fajny ze wiem iz zadziala, zwlaszcza z Twoja pomoca.
Na RX Polyakova bede sie uczyl zupelnych podstaw - teoria i praktyka, bardziej konstruowanie niz odtwarzanie. Wole doczytac sporo teorii zanim siade do lutowania bo nie o to mi chodzi zeby polutowac i drapac sie po glowie, dlaczego nie dziala, ale zeby juz miec jakis pomysl dlaczego moze nie dzialac.
Mysle ze z lutowaniem nie bedzie problemow. Tego sie najmniej obawiamSmile

Baza pomiarowa jest tzn.:
- Mam NWT500 z dodatkami - zdjecia przystawek dodam pozniej. Nawet nie bardzo wiem ktora przystawka do czego sluzy.
- Mam tez MAX-a 180Mhz ktorego glownie uzywam do konstrukcji endfedow.
- Mostek RLC
- Multimetr, multimetr z sonda w.cz.
- Meratronik V645 (chyba sprawny)
- Sztuczne obciazenie 25W (moze sie przydac).
- Czestosciomierz do ponad 1GHz.
- OZ1CPU, ale to czyjs kit i potrzeba go sprawdzic, wrzucic w obudowe. Jeszcze sie nim nie zajmowalem. Ale na zas bedzie.
- Worek czesci.
- 2 polki ksiazek z zakresu elektroniki i ham radio.
Takze jest tego na nastepne 20 latSmile

W razie czego masz moj nr telefonu. Moze byc szybcie dogadac szczegoly zamowienia. Masz tam u siebie na stronie tez dodatki do NA01 i mozliwe ze czegos bym jeszcze potrzebowal.
pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------
Zalaczylem zdjecia NWT razem z przystawkami i chcialbym sie dowiedziec, do jakich pomiarow kazda z nich sluzy?
- Detektor na AD8307 wyczytalem ze jest to sonda w.cz., przy czym ta zdaje sie chodzic dopiero od 100Mhz, wiec na KF nieprzydatna?
- Reflexionsmesskopf, gdzie mozna dolaczyc Generator do 400MHz, a wg tego co wyczytalem z niemieckiej dokumentacji, moge tym mierzyc COS do 160MHz. Ale jak podlaczyc do NWT - ktore wyjscie gdzie?
- Zwischenstecker - pomiar impedanci (Z) do 200 Ohm -czy tym pomierze np. anteny? Czy tez jakies obwody? Do ktorego gniazda w NWT podlaczyc? (Messeingang - tzn. chyba cos jak IN, wtyk pomiarowy; lub HF-Ausgang czyli OUT).
- No i to plastikowe pudelko z 4 gniazdami SMA zdaje sie (od chinczyka) - jest to jakis mostek pomiarowy? O ile pamietam to powinien chodzic do 1-3GHz., ale chcialbym sam to pomierzyc np. tym NWT coby zobaczyc czy bedzie poprawnie mierzyl do 500MHz (tylko jak to pomierzyc?).
Bol glowy. Gdybym wiedzial ze ponad 10 lat temu kupujac ten sprzet bedzie tak malo informacji, jak mierzyc (ba! jak podlaczyc co do czego) to bym oscyloskop kupil - przynajmniej mialbym dobry manual.

Pytanie: czy cos jeszcze mi brakuje a ty masz np. jako przystawke do swojego NA01, ktora by rozszerzyla zakres pomiarowy tego NWT?

zdaje sobie sprawe ze jest tutaj mnostwo pytan na ktore nie ma krotkiej odpowiedzi, wiec w razie czego albo na telefon, albo nie wiem jak inaczej by to ogarnac.
------------------------------------
p.s. czekam na info w sprawie plytek - tzn. odnosnie kosztow.
pozrawiam serdecznie Leszku!


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2019 22:46 przez SQ8GUO.)
13-09-2019 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SQ8GUO - 13-09-2019 22:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości