Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #70
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Mam pewien postęp w pracach nad urządzeniem. Uruchomiłem odbiornik a także dostosowałem wstępnie Tiny DDS do współpracy z transceiver-em przez zamontowanie wzmacniacza sygnału na AD9814 aby sygnał heterodyny miał odpowiedni poziom.
Zmontowałem płytki wejścia i wyjścia dla pasma 3.5MHz oraz przygotowałem obudowę do nowego urządzenia. Przy okazji znalazłem atrapę do wcześniejszej konstrukcji i wykorzystałem ją w tym urządzeniu. Wydaje się, że nie będzie potrzeby zmiany atrapy bo prawdopodobnie funkcjonalność transceivera będzie zbliżona. Niestety, płytki obwodów wejścia i wyjścia zawierają błąd bo żle przypisałem wyprowadzenia przekaźników na płytkach i dodatkowa korekta płytek (należy zamienić parami 4 piny przez drobne rzeźbienie płytek) dodatkowo wydłuża montaż nie mówiąc o irytacji jaka ogarnia konstruktora, kiedy myśli, że mógł lepiej sprawdzić konstrukcję przed oddaniem jej do produkcji :-(.
Montaż nadajnika powinien nastąpić w najliższych 2,3 dniach ale najwięcej czasu zajmie chyba programowanie układu DDS-a dla realizacji wszystkich potrzeb transceivera.
L.J.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage
08-09-2012 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 08-09-2012 15:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości