Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #69
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Otrzymałem płytki do urządzenia więc moge pokazać jak będzie wyglądać w naturze. Na razie zmontowałem złącza. Na płytce głównej są dwa złącza na obwody wejściowe odbiornika (filtr pasmowy) oraz na obwody wyjściowe nadajnika (pi filtr). Moduły wejścia i wyjścia będzie można osadzić wprost na płytce głownej co sprawi, że urządzenie będzie pracować na jednym paśmie. Po założeniu płytki dodatkowej ze złaczami możliwe będzie używanie urządzenia na 3 pasmach bez konieczności zmiany obwodów. Na zdjeciach widać na razie parę płytek dla jednego obwodu.Teoretycznie, można płytkę przejściową powiększyć do pojemności 5 lub nawet 6 obwodów i byc moze do tego dojdzie. Na ostatnim zdjeciu pokazałem obudowę do jakiej wstawię urządzenia. Widać również generator DDS jaki będzie działał w tym transceiverze. Ten DDS będzie miał szereg uniwersalnych zastosowań, w tym do urządzeń z bezpośrednią przemianą, a opisuję go równolegle w wątku: Tiny DDS bis
L.J.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage
07-08-2012 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 07-08-2012 23:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości