Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #65
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Charakterystyka sterowania arw w mojej symulacji na pewno nie jest liniowa. Dla porównania użyłem mosfet-a jak w rozwiązaniu sp2jqr a nie fet-a jak planuję w rozwiązaniu docelowym. Dla mosft-a sytuacja jest chyba bardziej dramatyczna ze względu na bardziej stromą charakterystykę sterowania w zakresie punktu odcięcia. Linearyzacja arw w konstrukcji prostego transceivera nie ma chyba znaczenia :-)
Ale obserwując fakt jej nieliniowości zastanawiam się nad wprowadzeniem do DDS-a, w jego części obsługującej sygnał arw, możliwości kształtowania charakterystyki arw przez kalibrację w kilku punktach.
L.J.
Prawie tego samego dnia dotarły do mnie zamówione elementy z TME oraz z Chin (czekałem na przesyłkę 15 dni od wpłaty). Dławiki przydadzą się do budowy części odbiorczej trx-a cw a z modułem dds wiążę większe plany choć i w tej konstrukcji będzie grał swoja rolę. Zbliża się kilka wolnych dni więc może uda się szybko coś zrobić przed i pomiędzy meczami ;-) Dla układu DDS założę nowy watek gdzie oczywiście zapraszam.
L.J.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2012 22:00 przez SP6FRE.)
04-06-2012 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP6FRE - 04-06-2012 10:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości