Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #40
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Ciesze się że moja propozycja obustronnej "samocenzury" spotkała sie z pozytywna reakcją... zaraz tez "potne"posta"

Wracając to techniki - tak jak Ci pisałem na PRIVA - największym problemem sa konstrukcje które początkujących doprowadzają do irytacji - bo nie ruszaja po właczeniu

Przyzwoite VFO cyfrowe z zakresem 1Hz do 60 Mhz jest dobra baza do dowolnego TRXa - a VFO na DDS jest dla początkującego majsterkowicza chyba najlepszym startem ( i pisałem tez nie musi byc na bazie DL4JAL... .. można wklejac propozycje innych ale za duzo tego nie ma ...)

Zobacz laboratorum mojego kolegi OK2SAI

İmage

każde urządzenie to "duży klamot" :-) zobacz jakie malutkie "filtry VFO" .... fajnie konstrukcje eksperymentalne.. niejeden ma TRX mniejszy nic filtry Henia

wprawne oko doszuka sie tam dwóch warsztatowych DDSów w tym jeden na AD9910

Także budowe wielopasmowego TRX polecam zaczać od budowy STABILNEGO WIELOPASMOWEGO VFO

==============
ciach ciach ... jak reklama to światowo ..

zawsze można kupic moduł ad9850 na EBAY za 30 pln

İmage

i do tego dorobić dowolne sterowanie - chociażby to najgorsze na bazie DL4JAL... na płytce która można obciąć ) jest to zaznaczone nawet gdzie... i gotowe...

i paskudny niewdzięczny montaz mamy za mniej niz 30 pln z głowy - ..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2012 19:45 przez SP3SWJ.)
04-05-2012 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP3SWJ - 04-05-2012 18:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości