Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #38
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja
Konstrukcje SP5DDJ są jednopasmowe, zaproponuj więc konkretny schemat, jak je rozbudować i wszystko ze sobą połączyć, aby uzyskać "proste" urządzenie chociaż na trzy pasma, umieść wszystko na forum i będzie OK - wtedy to wszystko o czym mówisz komuś na coś się przyda.
Ta synteza nie jest wcale prosta do zrobienia przez początkujących. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem w #4 odnośnie swoich doświadczeń, rosjanie potwierdzają dobre działanie tego odbiornika.
Tak samo było z MiniYesem kiedy pierwszy raz o nim pisałem i mówiłem na pasmach, wszystkich ogarnęła wtedy jakaś rusofobia, a potem co? Dziesiątki ludzi wykonywało tego TRXa.
Może już czas, aby ktoś inny wypróbował konstrukcję tego odbiornika, jeśli się sprawdzi to też napisał instrukcję po polsku. Ja w tej chwili nie mam na to czasu, ale napisałem wyżej że: "jeśli ktoś zechce zbudować ten prosty rosyjski odbiornik - pomogę, "

Może jeszcze ktoś inny przedstawi konkretną konstrukcję lub choćby konkretne myśli dotyczące zastosowania do realizacji tematu innych znanych, ale prostych konstrukcji.
Jak na razie są na liście kity AVT, kity Włodka SP5DDJ, rosyjski odbiornik trzypasmowy.

P.S.
Zastanawiam się teraz, kto jeszcze będzie chciał przedstawić tutaj jakąkolwiek konstrukcję inną od promowanych przez kolegę SWJ kiedy moja propozycja bardzo prostego odbiornika idealnego dla początkujących zosała potępiona w czambu, zanim została sprawdzona i rzeczowo przedyskutowana.
Kto odważy się coś tu jeszcze zaproponować. To smutna myśl filozoficzna, a może jednak się ktoś taki znajdzie i nie będę osamotniony...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2012 18:04 przez SP2JQR.)
04-05-2012 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: trx cw na wszystkie pasma - prosta konstrukcja - SP2JQR - 04-05-2012 14:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości