Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #616
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Wykorzystując zakupione w firmie DW Electronics płytki do Husarka (użytkownik DW_RADIO na Allegro) zmontowałem i uruchomiłem podstawowe płytki umożliwiające uruchomienie odbiornika i dokonanie podstawowych pomiarów. Użyłem sterownika wg SP5FCS wraz z płytką Si570-LVDS i płytką zegarka. Przy budowie nie zanotowałem jakichkolwiek problemów montażowych oraz nie zanotowałem błędów na płytkach. Praktycznie cały odbiornik wraz ze sterownikiem Si570 uruchomił się zaraz po włączeniu zasilania, nie musiałem niczego poprawiać. Pamiętać należy jedynie o następujących zasadach:
- na płytce automatyki opisy tranzystorów T3,T4,T5,T6 dotyczą tranzystorów BC547/BC557 (a nie jak na schemacie 2N3904/2N3906),
- rezystor 50R na wejściu sygnału z VFO na płytce homodyny montujemy bezpośrednio do padów złącza SMB

Budowa Husarka na płytkach prototypowych (wersje 2012) wykazała, że na płytkach było kilka błędów, które w obecnej wersji zostały usunięte oraz dodatkowo dokonano kilka następujących modyfikacji w stosunku do wersji prototypowej poprawiające parametry Husarka i ułatwiające jego montaż:
- wzmacniacz BGA420 sygnału VFO znajduje się na płytce homodyny,
- autotransformator na wejściu odbiornika FST3125,
- autotransformator na wyjściu nadajnika FST3125,
- wykorzystanie filtrów akustycznych CW/SSB jednoczenie do nadawanie i odbioru wraz z przełączaniem N/O,
- zawężanie dla SSB bezpośrednio na płytce filtrów akustycznych bez użycia „balkoniku”,
- na płytce automatyki wprowadzono dodatkowe tłumienie odbiornika w trybie nadawania.

İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage
07-11-2013 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP3IQ - 07-11-2013 20:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości