Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full Transceiver dla poczatkujących
SQ9KRD Offline
Roman
*

Liczba postów: 12
Dołączył: 24-08-2011
Post: #16
RE: Full Transceiver dla poczatkujących
(08-09-2011 12:16)SQ8Z napisał(a):  "Dla kolegi zakladajacego ten watek, poogladaj wymienieone przez kolegow konstrukcje, z wlasnych "skromnych" doswiadczen moge powiedziec tyle:
zdecydowanie latwiej i szybciej zbudujesz Piligrima czy MiniYesa niz dorobisz wielopasmowe uklady do Taurusa :-), uwierz mi prosze...
pomijam to ze przy okazji osiagniesz zdecydowanie lepsze wyniki.
Niczego nie ujmuje Taurusowi sam wykonalem ich kilka egzemplarzy dla siebie i kolegow.. i wiem o czym mowie :-).
Jesli nadal bierzesz pod uwage mimo wszystko proste radio to popatrz na www kolegi Adama SP5FCS - odbiornik F6BQU, do tego jest tez druga PCB z nadajnikiem ... w tej konstrukcji chyba troszke latwiej dopiac obwody we/wy na kilka pasm. a odbiornik nieco tylko bardziej rozbudowany- efekty naprawde o klase lepsze niz w Taurusie.
Moim skromnym zdaniem Taurus jako urzadzenie QRP jednopasmowe jest w sam raz, jako wielopasmowe... bedziesz mial problemy.

pozdrawiam

Krzysztof SQ8Z

Własnie o takie ... mi chodziło. Moje doświadczenie to ~20 Kitów AVT kilkanaście projektów z netu na własnych PCB.

Dlatego tak bardzo podpieram sie Taurusem gdyż go wykonałem.
Jednak jak wspomniałem nie zakładam iż jest on idealny do tego co chce osiągnąc jeśli uważasz że F6BQU bardziej nadaje sie do tego to jest to juz dlamnie kolejny krok w strone wyznaczonego celu.
Własnie na takie sugestie czekam i bardzo dziękuje.

Co do mojego zaparcia DDS za trudne to wyleczyliście mnie ( w koncu poprzeczke trzeba sobie podnosić ).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2011 13:16 przez SQ9KRD.)
08-09-2011 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Full Transceiver dla poczatkujących - SQ9KRD - 08-09-2011 12:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości