Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full Transceiver dla poczatkujących
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #15
RE: Full Transceiver dla poczatkujących
Witam,
pozwole sobie zacytowac:
"Sam przeprowadziłem różne próby i np taki SA612 z dobrymi wąskopasmowymi obwodami wejściowymi działa tak samo jak mikser H-mode wykonany na kluczach analogowych FST3125. Muszę tutaj dodać, że mikser H-mode będzie dodatkowo generował śmieci (ptaszki), których przy zastosowaniu SA612 nie usłyszysz Smile . Te wszystkie wynalazki w stylu mieszacz H-mode, są dosyć mocno przereklamowane i wiem co mówię, bo sam to sprawdziłem"

Przepraszam ale informacja taka podana naszemu mlodszemu koledze to wprowadzenie w blad.
Kolego, nie jest prawda to co napisales, a wycigniete wnioski sa falszywe :-).
Nie chce rozwodzic sie nad tym gdzie popelniles blad, i dlaczego zbyt pochopnie wydales niezgodna z rzeczywistoscia opinie.
Pozostanmy przy tym ze to nie prawda :-), jesli nadal sie ze mna nie zgadzasz zapraszam na priv, bo ten watek to nie bedzie miejsce na dyskusje o wlasciwosciach mieszaczy :-).
Dla kolegi zakladajacego ten watek, poogladaj wymienieone przez kolegow konstrukcje, z wlasnych "skromnych" doswiadczen moge powiedziec tyle:
zdecydowanie latwiej i szybciej zbudujesz Piligrima czy MiniYesa niz dorobisz wielopasmowe uklady do Taurusa :-), uwierz mi prosze...
pomijam to ze przy okazji osiagniesz zdecydowanie lepsze wyniki.
Niczego nie ujmuje Taurusowi sam wykonalem ich kilka egzemplarzy dla siebie i kolegow.. i wiem o czym mowie :-).
Jesli nadal bierzesz pod uwage mimo wszystko proste radio to popatrz na www kolegi Adama SP5FCS - odbiornik F6BQU, do tego jest tez druga PCB z nadajnikiem ... w tej konstrukcji chyba troszke latwiej dopiac obwody we/wy na kilka pasm. a odbiornik nieco tylko bardziej rozbudowany- efekty naprawde o klase lepsze niz w Taurusie.
Moim skromnym zdaniem Taurus jako urzadzenie QRP jednopasmowe jest w sam raz, jako wielopasmowe... bedziesz mial problemy.


pozdrawiam

Krzysztof SQ8Z
08-09-2011 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Full Transceiver dla poczatkujących - SQ8Z - 08-09-2011 12:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości