Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minitransceiver fazowo-homodynowy wg SP5AHT z poprawkami
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #10
RE: Minitransceiver fazowo-homodynowy wg SP5AHT z poprawkami
(25-12-2010 19:02)sp5cii napisał(a):  Diody dobierałem do swojej wzbudnicy fazowej dla3 zakresów omomierza X1,10,100 było to w latach 70 pracowała doskonale był rozbudowany przesuwnik fazowy mcz. opisany w książce nadajniki KF i UKF chyba 2lub 3 wydanie.

Hmm... A za pomocą współczesnego, standardowego miernika cyfrowego mogę w jakiś sposób dokładnie dobrać diody? Zamówiłem większą ilość (150 sztuk) na wszelki wypadek. Wraz z tymi, które już posiadam będzie większa pewność, że znajdzie się kwartet. No i będzie mała rezerwa na przyszłość, gdyby miało się okazać, że za jakiś czas tego typu elementy staną się towarem deficytowym, sprzedawanym na Allegro po cenach "kolekcjonerskich".

Cytat:A najważniejszy jest mikrofon i tu bezkonkurencyjna jest wkładka telefoniczna W66,W68 przenosi tylko pasmo akustyczne do 3.2-3.5kHz to jest tą część która obsługuje przesuwnik fazowy mcz.

Kilka sztuk takich wkładek też się znajdzie w moim podręcznym zasobie. Niemniej ten konkretny transceiver został zaprojektowany z myślą i mikrofonogłośniku GD5. Jak on się sprawdzał?

I jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Czy te rdzenie toroidalne zrobione z "kubeczków" wyjętych z cewek 12x12 można zastąpić jakimiś bardziej "przewidywalnymi" toroidami? Pamiętałbym o nich następnym razem kupując rdzenie. Wink
25-12-2010 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Minitransceiver fazowo-homodynowy wg SP5AHT z poprawkami - SQ9RZI - 25-12-2010 22:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości