Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver Cypisek wg. SP9EGM
Charles Bronson Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 18
Dołączył: 21-12-2010
Post: #12
RE: Transceiver Cypisek wg. SP9EGM
Cenne uwagi. Zapamiętam. O egzamin pytałem już z końcem listopada, niestety do końca roku brak sesji w tym roku w moim okręgu. A następny 2011 rok jeszcze nie ma harmonogramu. Mieszkam w 7-mym okręgu. Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat terminów egzaminów to bardzo proszę o wypowiedź. O pirackie nadawanie proszę się nie martwić. Nabyłem pewien poziom kultury będąc kilkunastolatkiem pracując na pasmie CB, kiedy jeszcze nie było sieci gsm i na "cymbałradio" pracowało się bardzo przyjemnie i to na 12-tu czterdziestkach, bo takie akurat miałem radio. Wywoływało się wtedy po numerze z PAR-u. Do tej pory starsi koledzy rozmawiają w SSB w ramach pasma 11m. Brało się też udział w najazdach na "wycinaczy". Często skutecznie Angry. O egzamin pytałem w SP7PKI. Wystarczy śledzić link i może się w krótce wyjaśni. http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?plac...&page=text Pzdr.
Udało się rozkręcić "cypiska" do 14W. Po module TRX trzeba dobudować mały wzmacniacz na dwóch tranzystorach. Zainteresowanym użyczę schematu. Pzdr.
Wzrosła moc, udało się połączyć z Włocławkiem. Modulacja słabo czytelna, ale czytelna. aż dziw bierze, ze ten cypisek dał radę. Niestety wg raportu dewiacja sygnału jest duża i RIT u odbiorcy nie pomaga bo raz idę w górę, a raz na dół. VFO mam dobrze zaekranowane, ale leży centymetr od transformatora sieciowego; być może oddalenie pomoże. Główny punkt zasilający cypiska (kondensator za mostkiem prostownika) ma 20,5V. Przy pełnej modulacji napięcie spada do 15V. Mocniejszy transformator polepszy nadawanie? Jak sądzicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2010 23:56 przez Charles Bronson.)
28-12-2010 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver Cypisek wg. SP9EGM - Charles Bronson - 28-12-2010 17:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości