Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #41
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
Zaczynam zbierać elementy do transceivera CW/7MHz z reakcyjnym modułem AM 5-8 MHz. - tak do posłuchania.

Części już zbieram i mam cewkę nadajnika i to marki S&H Shy
Nadajnik zrobię najpierw na kawałku sklejki. a będzie się składał z ECC81 i najprawdopodobniej QQE 0312 lub GU... Zobaczymy. Chcę żeby miał od 1-30 W. CW Fonii nie przewiduję ani teraz ani potem.

Nowością będzie to że na wejściu radia będzie ostry doskonałej jakości filtr pasmowy , i taki sam filtr na wyjściu VFO/VXO , dzięki czemu sygnał z generatora będzie czysty. Będą strojone jedną gałką współbieżnie za pomocą paska zębatego i 2 zębatych kółek - a to wszystko ze sklepu modelarskiego. Exclamation

Układ reakcyjny będzie prosty (FOTO) i też wstępnie zrobiony na kawałku sklejki a miarą jego przydatności będzie to, czy na długiej antenie teleskopowej i uziemieniu odbierze stacje Polskiego Radia Dla Zagranicy nadawane z GB.
Już przyszła lampka - radziecka duotrioda.

Słowem entuzjazm jest, zaczynam zbierać elementy i za kilka dni zamówię odpowiedni transformator i zobaczymy jak to zacznie nabierać kształtu. Czas projektu - pół roku i radyjko powinno być jak spod igły.

Zobaczymy.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

73 Frycz SP5RF
10-09-2011 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI - SP5RF - 10-09-2011 20:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości