Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #29
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
No więc zrobiłem minimalistyczny push -pull na QQE 0312 (chyba... bo ma starte oznaczenie) i działa! Z prowizorki wyciągnąłem 6-8 W, czyli prawie tyle ile chcę - 10W . cewka jest bardzo ważna. Zastosowałem jakąś ze starej radiostacji, kondensator double spaced i działa! Bardzo, ale to bardzo ostry rezonans! 10 W ma przy napięciu anodowym 320V ale podczas kluczowania spada do 270 i lipa.. Robi się 6-8W. Mam trafo od radia "Wola" dam więc dwie diody prostownicze Shottkiego, dwa kond. po 150uF i duuuuży dławik. Będzie stabilniej. Stabilne 350V będzie w porzo!

Cewkę wyjściową trzeba by nawinąć na czerwonym Admintonie ale na Allegro nie ma, poczekam aż będzie jakiś duży, to wtedy kupię i nie będzie strat rozproszenia.

Aha. Z małym kwarcem (takim klasycznym) da się wyciągnąć max 4 W a z dużym 8 W. kiedyś wszystko było lepsze Smile

Działam dalej!

Ryszard, tak właśnie zrobię, Pi-filtr jako osobny moduł o dużej dobroci, mam nawet mały wariometr i obliczyłem że będzie OK. TNX! Smile


Załączone pliki Miniatury
İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2011 0:00 przez SP5RF.)
12-07-2011 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI - SP5RF - 12-07-2011 22:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości