Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry soft do płytek designspark
SP6IFN Offline
Ryszard
****

Liczba postów: 455
Dołączył: 23-03-2010
Post: #29
RE: Dobry soft do płytek designspark
SQ9RFC - tak dokładnie było. Pobawiłem się dzisiaj innymi ustawieniami, w tym właśnie ręcznym rozmieszczaniem elementów i w końcowej fazie jest już OK!
Pozostały tylko szczegóły do opanowania, ale to na spokojnie. Większość funkcji już poznałem. I niech NIKT nie mówi że nie można. Jeśli ja doszedłem do tego samodzielnie, to oznacza że KAZDY może to również poznać. Trzeba jednak trochę czasu poświęcić.....ale to działa.
Co do własnej biblioteki to masz rację. W zasadzie można pewne elementy, te najczęściej używane przenieść do swojego zbioru, ja tak będę sukcesywnie, w miarę projektowania tam czegoś postępował. Żmudne jest wyszukiwanie potrzebnego elementu wg. nazw już występujących, większość jest tak samo rysowana, wystarczy więc tylko pozmieniać jedynie nazwy i umieścić je we własnym zbiorze. Wiele z elementów występuje jedynie w formie "na schemat", natomiast w bibliotece "na pcb" są obudowy, czy też inne kształty elementów uwzględnione. Wystarczy więc jedynie zrobić z nich bibliotekę potrzebnego "componentu" (tak się domyślam) i powinno wszystko działać jak należy. Czy się "przesiądę" ze SprintLayouta na DesignSpark całkowicie to jeszcze nie wiem, ale będę kombinował jakieś projekty z tym oprogramowaniem na pewno.
Zachęcam mniej zdecydowanych do poznania tego programu, bo chyba warto,
Rysio!
01-04-2012 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobry soft do płytek designspark - SP6IFN - 01-04-2012 22:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości