Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo klasyczny TRX Dziadek77
SP7CLB Offline
Krzysztof
***

Liczba postów: 166
Dołączył: 05-04-2010
Post: #1
Photo Bardzo klasyczny TRX Dziadek77
Jako rzekłem w postach na stronie:
http://sp-hm.pl/thread-4049.html
i nawiązując do moich lat szczenięcych, kiedy to montowałem w latach 60-tych
pierwsze swoje TX-y TRX-y, pragnę zamieścić tu szereg układów, składających się
na bardzo klasyczny, lecz miejscami nietypowy transceiver QRP, które w większości przeanalizowałem w LTSpice, jeżeli był to mój dizajn, a część przyjąłem z pewnych i znanych, ale zmodyfikowanych przeze mnie rozwiązań. Nie wiem czy uda mi się go zrealizować go w całości, jako że wzrok już nie ten i ręka niepewna. Zakres VCO syntezera dla f.pcz 9MHz to 10.75 - 39MHz musi być rozbity na dwa podzakrezy 10.75-19 i 19-39MHz . Nie zostało to uwzględnione w schemacie, jako że pośrednia miała być 34 lub 35MHz (jeszcze sie waham jaka w końcu). Skok syntezy co 250kHz, programowany w matrycy diodowej, lub z pamięci wybieranej enkoderem. Zworki w dzielniku 74AC193 użyte w celu uelastycznienia układu do modyfikacji, zmiany skoku syntezy co 0.5; 1; 2MHz.
Podwójne VXO zostało przeanalizowane w LTSpice, a jego idea ukazana na w/w stronie. Schemat w KICad.
Cały TRX będzie się mieścił w obudowie popularnego niegdyś RADMORA 3001, w jego górne części, na 4-ech panelikach. Na spodniej części zailacz sieciowy + akumulator, lub PA ok. 50Wwyj.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2021 5:39 przez SP7CLB.)
04-05-2021 5:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Bardzo klasyczny TRX Dziadek77 - SP7CLB - 04-05-2021 5:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości