Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka LNB dla QO-100
SP6GAS Offline
Marek
*

Liczba postów: 21
Dołączył: 09-08-2012
Post: #1
Przeróbka LNB dla QO-100
Bardzo proszę podpowiedzieć mi, jaki powinien być poziom sygnału z generatora zewnętrznego, jeśli chcemy nim zasilić LNB, z którego usunęliśmy kwarc, w celu uzyskania większej stabilności.
Otóż nabyłem generator o bardzo wysokiej stabilności generowanej przez niego częstotliwości 25 Mhz. Jest to 0.1 ppm, czyli lepiej już nie musi być. Z LNB usunąłem kwarc 25 MHz i zgodnie z wieloma publikowanymi opisami, podałem mu sygnał z tego właśnie generatora. Niestety uzyskany efekt nie jest zadawalający. Sygnał odbierany z QO-100 jest o 2 – 3 dB słabszy niż z LNB nie przerabianego i pogorszyła się wyraźnie jego jakość. Sytuacja powtórzyła się w przypadku 3 różnych LNB – widać je na fotce. Na kolejnej fotce widać sinusoidę generowanego sygnału, która nie jest wprawdzie idealna, ale mimo wszystko OK. W opisach przeróbek LNB i zamiany kwarcu na miniaturowe TCXO, umieszczane w tej samej obudowie, nikt nie wspominał o pogorszeniu parametrów jego pracy. Wręcz przeciwnie. Nie wiem gdzie popełniam błąd. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo może ktoś już był konfrontowany z podobną sytuacją.
İmage İmage
23-01-2021 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przeróbka LNB dla QO-100 - SP6GAS - 23-01-2021 18:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości