Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
SQ6ILB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 179
Dołączył: 19-01-2019
Post: #156
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
@Piotr, może nie wszyscy chcą tylko budować i zapomnieć? Może nie wszyscy nastawiają się na komercyjną budowę i sprzedaż? Może niektórzy chcą czasami to co zbudowali wykorzystać?
Może gdybym Tobie skutecznie zaczął uniemożliwiać testy urządzenia które właśnie budujesz? Co powiesz?

@Sławek, sorki, ale Twoje dywagacje o skuteczniejszym sprzęcie i QRP może się okazać całkowicie bez sensu. Nie każdy potrzebuje wydawać tysiące, i nie każdy potrzebuje "zamknąć" esmiarkę u korespondenta. Każdy kupuje to co uważa za stosowne i spełnia odpowiednie kryteria. Kryteria są opisane, niestety nie widzę nigdzie by ktoś sobie częstotliwość wykupił na własność. Jak tak dalej pójdzie, to ci którzy może się uruchomią za rok nie będą mieli gdzie zawołać CQ, CQ, bo całe 250 kHz będzie "zajęte".

Dzisiaj przestroiłem nadajnik na inną częstotliwość. Ale kto wie co będzie jutro? Może okaże się, że znowu komuś wlazłem w "jego" i w dodatku "prywatną" częstotliwość, bo on tu już przecież od 5 minut jest i właśnie stał się jedynym posiadaczem tej właśnie?

Dlatego napisałem powyższy, by ci którzy ewentualnie myślą o budowie i "spokojnej" łączności via QO-100 mieli pełny obraz rzeczywistości. Tylko tyle i aż tyle. Nie mam zamiaru więcej rozwijać tego tematu.

Pozdrawiam Panowie i miłego weekendu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2019 15:15 przez SQ6ILB.)
20-09-2019 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ7GVU - 01-03-2019, 9:16
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ6ILB - 20-09-2019 15:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości