Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 662
Dołączył: 13-01-2015
Post: #27
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
U mnie podobne wrażenia jak u Bogdana, z mojego odsłuchu na przerobionym konwerterze z tym rezonatorem 25,78 i FT817 wynika, że nie ma co iść w kierunku większej stabilności generatora, po pierwsze łączność nie trwa długo, po drugie niestabilność termiczna nie jest aż tak zauważalna, nawet biorąc pod uwagę, że konwerter z rezonatorem jest na zewnątrz w naturalnych warunkach, to "za oknem" temperatura nie zmienia się skokowo tylko zmiana jest w czasie.
Słuchają stację przez satelitę nie miałem potrzeby korygowania częstotliwości podczas jego nadawania.
Rzeczywiście jak zmierzymy częstotliwość bikona w różnych porach dnia gdy jest różna temperatura to będzie różnica częstotliwości ale nie to taką stabilność nam chodzi.
Jak robimy nasłuchy na tym satelicie to najczęściej jest efekt jak w latach 70-tych, każdy z korespondentów pracuje na nieco innej częstotliwości, bo stosują oddzielny nadajnik i oddzielny odbiornik, więc i tak za każdym razem trzeba będzie się wystrajać do korespondenta, a nie mówić mu tak jak czasami słychać na "80-ce": nie jesteś w kanale dostrój się do mnie.....hi
I faktycznie nie wiemy czy nam płynie odbiornik, czy korespondentowi nadajnik....

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2019 16:25 przez SP9LVZ.)
06-04-2019 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ7GVU - 01-03-2019, 9:16
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SP9LVZ - 06-04-2019 16:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości