Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #11
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy
Jako sterownika wentylatora za "piwo" można wykorzystać z zasilaczy impulsowych do komputerów/złomowanych . Czujnik z płytką przykręcony do radiatora prostowników wraz z wentylatorem.(płynna regulacja obrotów wraz z zmianami temperatury radiatora)
Przy transformatorze wyjściowym jak R27 C37 to C38,C39,C40.........zbędne. Albo jedno albo drugie.Rozwiązanie z R27,C37 jest lepszym rozwiązaniem gdy miałem C38,C39,C40 przy niedopasowaniu elektrolity potrawiły się rozrywac.Przy R27,C37 dymił się rezystor R27 -przy tej mocy ok 10W ATF/MŁT wzmacniacz stabilniej pracował / przy wzmacniaczu 2 x Kt931 (moc doprowadzona 250W).
Zasilacz jeszcze musi mieć bezpiecznik elektroniczny szybki. Zasilacz mam oparty o L200 nie udało mnie się jeszcze upalić tranzystorów z końcówki w różnych skrajnych "zdarzeniach" przez ponad 30 lat. Warto nad tym pochylić głowę przy cenie tranzystora porównywalnym z zasilaczem.
Np.
http://web.tiscali.it/i2viu/electronic/alim40a.htm i wiele innych układów. przy próbie ubicia/zniszczenia go padły zasilacze impulsowe które były z niego zasilane. A z codziennego serwisu zasilaczy impulsowych bezpieczniki całe a na wyjściu demolka. Opisane wyzej do 4 lat a potem.....dobrze jak się zamknie a nie otworzy ..."ile mam tyle dam""......elektrolitów trzeba pilnować.
73!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2019 20:39 przez SP5CII.)
15-01-2019 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Z najlepszymi życzeniami - Mój prezent gwiazdkowy - SP5CII - 15-01-2019 17:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości