Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HRD v.5.24.0.38, BT i W10
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #1
HRD v.5.24.0.38, BT i W10
Witam,
Radio FT-817.
Pracowałem korzystając z CAT w wersji via USB. Po pewnym czasie zamiast przewodu USB zastosowałem BT i działało wszystko jak trzeba (oczywiście pełny szczęścia nie zrobiłem notatek, a PESEL działa )... Miałem półroczną przerwę w transmisjach cyfrowych i w m-czasie windowsy 10 parę razy wymusiły upgrade... I zonk...
Na kablu działa OK, via BT nie. Laptop wykrywa BT (FBT06) i paruje za pomocą pin (1234) bez problemu. W menadżerze pojawiły się dwa porty COM3 i COM8 jako "Standardowy port szeregowy przez link Bluetooth". Program HRD widzi tylko COM3, ale pomimo wszystkich kombinacji RTS i DTR nie działa... Portu COM8 HRD nie widzi...W zakładce "Serial Ports" program widzi obydwa porty. Porty o wyższym numerze, o innym zastosowaniu (Prolific) są widoczne. Parametry transmisji sprawdzone - są OK.
Pomysły mi się skończyły - co robię źle, czego nie zrobiłem, jak poprawić ???

Edit:
Nie mam w tablecie (Android) niczego do sterowania HRD, ale tablet bez problemu się paruje i łączy (dioda BT świeci światłem ciągłym), czyli jest OK. Pytanie: dlaczego HRD na laptopie nie łączy z BT?

Edit:
Stwierdziłem, że to COM3 jest portem wychodzącym (SPP Dev) oraz że laptop potrafi nawiązać łączność z BT, a HRD - nie...

Edit:
Zainstalowałem HRD pod W7 na starym 32-bitowym blaszaku - działa... Co jest z tymi W10 na (w miarę nowoczesnym) laptopie z i5 ???

73 Staszek SP2GNB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2017 22:20 przez SP2GNB.)
26-11-2017 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
HRD v.5.24.0.38, BT i W10 - SP2GNB - 26-11-2017 19:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości