Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki QRP zbudować w 2015 roku?
Charles Bronson Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 18
Dołączył: 21-12-2010
Post: #1
Jaki QRP zbudować w 2015 roku?
Witam Szanownych Kolegów. Chciałbym zmontować urządzenie nadawczo-odbiorcze na pasmo 80 m, działające emisją SSB. Najlepiej żeby to

był jakiś "KIT" do montażu, lub żeby chociaż bazował na gotowej płytce. Mam jakieś doświadczenie w konstrukcjach QRP, ale jeszcze z

czasów kitu "Antek ver. 1". Po kilku latach nieudzielania się w radioamatorstwie, przyszła znów ochota. Będę na chorobowym kilka

miesięcy więc będzie czas i w ogóle. Problem jest taki, że przeglądając internet natrafiłem na około 10 nowych polskich konstrukcji i co

najmniej tyle samo zagranicznych. Zagraniczne odpadają ponieważ są bardzo drogie. Najtańszy kit znalazłem za 175 dolarów. Stawiam

bardziej na polskie konstrukcje. Niewiem, na którą się zdecydować. Jedna ma stabilne VFO lecz słabą moc w.cz. Druga ma już 5 W

mocy, ale to homodyna i podobno są z nią problemy z tłumieniem. Trzecia jeszcze inaczej i.t.p. Z kolei kity AVT to już praktycznie same płytki. Boję się, że nie dostanę potrzebnego rdzenia lub kwarcu. Co byście szczerze polecili mi do wykonania? Założenia: urządzenie ma pracować w paśmie 80m z SSB (może być waski "polski" wycinek pasma), ma mieć chociaż 2-5 W mocy wyjściowej, nie musi posiadać cyfrowej skali częstotliwości, najlepiej złożone z łatwo dostępnych elementów. Do uruchomienia wykorzystam multimetr cyfrowy oraz odbiornik SDR 820T2. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
23-10-2015 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaki QRP zbudować w 2015 roku? - Charles Bronson - 23-10-2015 21:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości