Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #828
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Romku, też już o tym myślałem ale z drugiej strony czy może być coś bardziej przyjemnego niż komplikowanie prostych rozwiązań Smile ?

Jeśli chodzi o dopasowanie filtru, to pewnie są na forum Koledzy, którzy zerknąwszy na schemat łatwo by nasze wątpliwości rozwiali (lub pogłębili).

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy sp5rzm
Inną sprawą jest pojemność koncentrycznego kabla łączącego moduły. Badałem pojemność odcinka 10 cm i było to w okolicy 30 do 35 pF przy średnicy zewnętrznej kabla fi 5mm. Przy mniejszych średnicach przekroczymy pojemności dopasowujące filtr, bo cienkie kable przy tej długości mają już około 60pF. Sad
Zmierzyłem jeszcze raz inny kabelek o średnicy zewnętrznej izolacji fi 2,88 i długości 204 mm. Pojemność odcinka wyniosła zaledwie 26 pF... Widać, że są jeszcze szanse na tę modułową konstrukcję. Jeśli zastosujemy tylko 7 do 8 cm kabla, to jego pojemność będzie proporcjonalnie mniejsza. Dodatkowo dojdą jeszcze jakieś pojemności montażowe ale nie sądzę aby były one wielkie. Ostatecznie możemy próbować dopasowywać z jednej strony kwarcowy filtr długością takiego koncentrycznego kabelka. Mam nadzieję, ze dobrze zrozumiałem to o czym wcześniej napisał Kolega Henryk SP2JQR.


Załączone pliki
.pdf  Poprawiony schemat wzbudnicy.pdf (Rozmiar: 1.89 MB / Pobrań: 554)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2016 19:46 przez bolanren.)
10-10-2016 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 10-10-2016 13:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości