Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #641
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt życzę wszystkim Kolegom i ich Rodzinom.

Wywołany do tablicy zdaję relację ze stanu płytki. Po stwierdzeniu, że USB i LSB dają różnicę w odsłuchu (zawartość wysokich tonów w USB i zdecydowany ich brak w LSB) gdzie generatory były ustawione wg PFL-28A spowodował konieczność weryfikacji przede wszystkim PFL-28A. Ponieważ NWT-7 był również skalibrowany wg PFL-28A - zrobił się mały bałagan i nie było czemu wierzyć. Ściągnięcie wzorca trochę trwało i pomógł Michał SP2IQW, przy okazji doprowadziłem PFL do stanu prawie "brand new".
Ustawiłem NWT i zacząłem mierzyć. Teraz wiem, że filtr PP9 mam przesunięty 230 Hz w dół, trzeba było stosownie zmienić częstotliwości BFO. Takie ruchy wymusiło zastosowanie rewelacyjnego sterownika Adama SP5FCS, a dokładniej dane do konfiguracji. Zakres słuchanego pasma audio LSB/USB w końcu prawie identyczny. Prawie, bo filtr nie jest dokładnie symetryczny...

Płytka pracuje świetnie, jestem zadowolony, mimo że filtry i cała reszta leży na stole. Ustępuje FT-817, ale niczego innego się nie spodziewałem. Nie pracuje diplekser, do którego nie mam nerwów z braku miernika RLC, ale spróbuję z NWT...

Wszystkie błędy druku poprawiłem, oprócz tych, których nie zauważyłem...
Mam gotowe BPF i LPF - pracuję nad obudową.

Kolejnym "hamulcem" jest Tulipan, jestem na środkowym etapie budowy, raport złożę...

73 Staszek SP2GNB
26-03-2016 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP2GNB - 26-03-2016 19:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości