Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #630
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(13-02-2016 2:17)bolanren napisał(a):  Mietku, czy badałeś może poziom sygnału na wyjściu diodowego mieszacza? U mnie było to bardzo mało. Nie pamiętam dokładnie ale chyba ok. 25mV rms, mierzone V640 z sondą w.cz. Przy okazji zbadam to jeszcze raz.

Pozdrawiam
Jerzy


Bym zapomniał. Były duże różnice w zależności od rodzaju zastosowanych rdzeni do transformatorów w.cz. Najlepiej spisywały się rdzenie od telewizyjnych zwrotnic na dawne niskie kanały.

Rozumiem, że korzystając z V640+sonda (też używam) korzystałeś z tabeli korekcyjnej sondy. U mnie tabela wisi na ścianie... Mierzyłeś na wyjściu mieszacza tj. na wyjściu płytki? Mam nadzieję, że okazja zbadania jeszcze raz zdarzy się no może dzisiaj Shy ...
I, proszę, zmierz również w innych, charakterystycznych punktach. Będzie to znakomite odniesienie dla pozostałych Kolegów..

Zaniepokoiłem się rdzeniami transformatorów - jakie ustalenia mamy na dziś? Temat rdzeni przewijał się przez forum, ale delikatnie... Rdzenie od zwrotnic to dla mnie łabędzi śpiew przeszłości. Może da się dobrać istniejące współcześnie rdzenie?

73 Staszek SP2GNB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2016 9:50 przez SP2GNB.)
13-02-2016 9:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP2GNB - 13-02-2016 9:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości