Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #152
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Mietku,

Ciekawe spostrzeżenie. Warto przeanalizować i ostatecznie przetestować obydwa układy. Z drugiej zaś strony 100 sztuk układów Plessey`a pewnie niedługo do nas doleci. Jest też możliwość załatwienia większej ilości tych chip`ów ale z tzw. "wylutu". Cena wydaje się być bardzo atrakcyjna (1 juan/szt.) ale nie wiem jeszcze jakiej długości są wyprowadzenia. Firma chce sprzedać ponad 1000 sztuk różnych układów w formie "jak leci" albo nawet na wagę. Nie bardzo chciałbym się w to angażować . Nie widzę aż tak dużej ilości potencjalnych zainteresowanych. Może kupić i odsprzedać firmie Plessey? Smile .

Pozdrawiam wszystkich plesseyowców oraz kibicujących nam Kolegów.
sp5rzm Jerzy
Przeglądając chińskie strony znalazłem ofertę sprzedaży najdroższego, używanego układu SL612C. Podobno wszystkie wylutowane elementy są sprawdzane. Pięć juanów, to w przybliżeniu ok. 3 złote. To drogo. Inny sprzedawca oferuje ten sam towar kilka razy taniej.

Pozdrawiam
Jerzy
Kontynuując poszukiwania tanich źródeł układów Plessey do naszego projektu natrafiłem na kilka kolejnych ogłoszeń. Pokazuję je dlatego, by zachęcić do budowy wzbudnicy G4CLF tych Kolegów, którzy obawiają się, że natrafią na trudności w zdobyciu układów scalonych lub, że projekt może okazać się dla nich zbyt kosztowny. Oczywiście na chińskim portalu z "krzaczkami" nikt z Polaków niczego nie będzie w stanie sam kupić, bo do tego celu trzeba by było mieć założone bankowe konto w Państwie Środka lecz chcę podpowiedzieć jak tę trudność pokonać. Istnieją chińskie handlowe platformy specjalnie przeznaczone dla cudzoziemców. Nazywają się różnie: "taobao polska", "Alibaba" itp. W tym przypadku między cudzoziemcem a chińskim sprzedawcą pojawia się tzw. asystent, który udostępnia nam swoje dewizowe konto, na które wpłacamy należność, z kolei asystent w naszym imieniu zakupuje interesujący nas towar. Ma się rozumieć, że asystent nie pracuje dla nas za darmo. Jego profit, to około 30% wartości zakupowanego artykułu.
A tutaj jest przykład na to ile jest kolejnych możliwości.


Załączone pliki
.doc  bardzo drogi wylut.doc (Rozmiar: 315.5 KB / Pobrań: 624)
.doc  SL640C za grosze.doc (Rozmiar: 865 KB / Pobrań: 588)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2015 20:49 przez bolanren.)
16-02-2015 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 16-02-2015 20:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości