Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 654
Dołączył: 13-01-2015
Post: #80
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania:

- PP9A2 był już bez kołka masy bo był z wylutu, wiec by obudowę filtra połączyć z masą dałem końcówkę "kablową" mosiężną z otworkiem 3 mm pod śrubę i przylutowałem z masą do punku lutowniczego który jest od dołu płytki. Niestety nie zrobiłem zdjęcia.
- muszę sprawdzić ten SL621, udało mi się kupić dziś stabilizatory 6V i tantale (niestety nie smd tylko przewlekane) ale podmienię je przy SL621. Na pin (5) dałem 10 uF smd bo takie miałem, on właśnie przez to że jest mały ponoć eliminuje te czkawki...
- nagranie łączności na filmie było z wyłączoną automatyką dla tego było w miarę poprawne, ale siła był tak olbrzymia, że potencjometr m.cz. do TBA810 był skręcony prawie do minimum...
- dawanie coraz większych kondensatorów odsprzęgających w zasilaniu 6V może powodować przykre efekty akustyczne przy przechodzeniu z nadania na odbiór i odwrotnie... nie dawał bym więcej niż 100uF
- powymieniałem kondensatory trymery przy kwarcach w BFO na stare ceramiczne 3-20pF i jest o wiele lepiej z dostrojeniem pilotów.
- co do napięcia na mieszacz,... mieszacz diodowy ma impedancję 50 omów, więc w przypadku SBL-1 który potrzebuje +7 dBm sterowania w.cz. z LO - to znaczy potrzebuje napięcia około 700mV. Ja podczas próby dawałem ok. 350mV a odbiornik ryczał na 59++. Jeśli masz 1,6V to jest +17dBm, raczej na mieszacze wysokopoziomowe.
- dziś jak będę miał czas wieczorem zajmę się tą automatyką, powymieniam stabilizatory na 6V i kondensatory na tantale...zobaczymy jak pójdzie.. Musze jeszcze przygotować DDSa do pracy z mieszaczem diodowym.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
02-02-2015 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 02-02-2015 16:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości