Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 654
Dołączył: 13-01-2015
Post: #73
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Płytka wzbudnicy zmontowana, w miejscu PR do ARW p.cz. dałem piny i zworkę, więc będzie można porobić testy, a nawet zrobić ręczną RRW. Namęczyłem się z lutowaniem stabilizatorów bo zwierały się luty, nawet odsysacz nie pomógł, jak zawsze najlepszym rozwiązaniem okazała się tradycyjna metoda "zaostrzona zapałka". Filtr PP9 zamontowałem od dołu nie zapominając o dodatkowej podkładce styku masy do obudowy bo styk na płytce pod śrubę jest odizolowany od masy (to też mona by zmienić). Myślę o zastosowaniu większej obudowy powinno się zmieścić. Montaż SBL-1 zrobiłem rozwiercając otwór (4) z góry i z dołu by odizolować w otworze masę i zlutowałem drucikiem piny (3) i (4) mieszacza więc tu poszło prosto i nie ma większego problemu.
Te kondensatory zmienne przy BFO kt(pomarańczowe) mają za dużą pojemność i chyba je zmienię na mniejsze bo jest kłopot z dostrojeniem drugiego pilota do właściwej częstotliwości. Teraz odpoczynek niedzielny i wyjście w teren. Może wieczorem uda się sprawdzić tor odbiornika...


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015 14:27 przez SP9LVZ.)
01-02-2015 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 01-02-2015 14:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości