Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #68
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Sprawdziłem szkice sprzed rozpoczęcia projektowania PCB. Sygnał m.cz. z uA 741 do SL1621C (ARW) miał być pobierany z drugiej z padu nr. 1, już po sprzęgającym kondensatorze. Wyszło inaczej, a ja tego nie zauważyłem. Sorry Koledzy Sad .

Pozdrawiam
Jerzy
(31-01-2015 17:35)SP9LVZ napisał(a):  Gratulacje za uruchomienie odbornkia, szkoda że trochę niewyraźnie wyszło wideo,.... czy to szło z tym NE5534 (uA741) i jak masz z tym J301 we wzmacniaczu rewersyjnym?

- co do "wyścigu", to tylko zabawa nie wyścig, ... nagród jest więcej,... więc fajnie bo będzie wesoło jak każdy coś dostanie.... ja dla tego co by nie załapał na wcześniej zadeklarowane nagrody dorzucam prezent "niespodziankę"

Ja już kończę lutować smd, niestety nie mam 100 uF smd, więc chyba wlutuję w te miejsca przewlekeane


W takim razie , poczuwając się do winy za wszystkie zaistniałe błędy, Koledze, który pierwszy włoży działającego TRX`a w obudowę, zafunduję nową , poprawioną wersję płytki.

sp5rzm
Jerzy


(31-01-2015 16:52)SP5HBT napisał(a):  Na własną prośbę wyłączam się z wyścigu albo lepiej nazwać to przyjmę pozycję wspierającego obserwatora.

Filmik z dzisiaj:
http://youtu.be/G6SC2cHlYj0


Mietku,

Fajnie jest to pokazane na filmiku. Jest już pół sukcesu. Teraz tylko już część nadawcza. Zauważyłem, że tranzystor Q5 masz tak włożony jak na to zwracał uwagę Piotrek, to znaczy odwrotnie. Ciekawe dlaczego tak to w opisie płytki wyszło..? Dołączam to do listy poprawek.

Pozdrawiam
jurek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2015 20:37 przez bolanren.)
31-01-2015 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 31-01-2015 20:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości